Secret World
Добре Дошли в Secret-World - един необятен и завладяващ магически свят. Моля, регистрирайте се за да намерите много приятели, да се забавлявате и най-вече да получите достъп до вълнуващата ни онлайн РП игра.

Очакваме Ви!
Secret World
Добре Дошли в Secret-World - един необятен и завладяващ магически свят. Моля, регистрирайте се за да намерите много приятели, да се забавлявате и най-вече да получите достъп до вълнуващата ни онлайн РП игра.

Очакваме Ви!
Secret World
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ИндексDaily prophetПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Дневник

Go down 
АвторСъобщение
Томас Дейтън
Министър на магията
Томас Дейтън


Брой мнения : 327

Дневник Empty
ПисанеЗаглавие: Дневник   Дневник EmptyНед Дек 27, 2009 9:42 pm

Система на оценяване:

Изключителен / И / от 25т. до 30т.
Надхвърлящ очакванията / Н.О / от 15т. до 25т.
Приемлив / П / от 5т. до 15т.
Слаб / С / от 0т. до - 5т.
Трол / Т / от -10 до -15 т.
Ужасен / У / от -5т. до 10т.

Оценявам:

Правопис
Няма смислъл да бързате и да правите някакви технически грешки, от които няма нужда. В постовете ви ще изисквам правописа, защото не е много приятно да гледаш рп, претъпкан с граматически и пунктоационни грешки. Знам, че не сте безгрешни, но не искам да има много набиващи се и дразнещи окото издънки. Един съвет, преди да постнете просто прочетете, творението си.

Описателност
Описание. Много важен критерии, който трябва да блика навсякъде в поста ви. Ако няма описание, значи поста ви е пълна боза. Можете да правите описания на класната стая; на времето навън; на преподавателя; на съучениците си; можете да правите описания на абсолютно всичко. Трябва да има от всичко по малко, за да стане един прекрасен пост. Колкото повече описания, толкова по-добра оценка ще получите. Както казва моят много добър приятел Мечо Пух, - колкото повече, толкова повече.

Действие
Действието, развитието на случката последователно. Всички знаем, че ако няма добре описано действието на някое лице, то всичко коренно се променя. И оттам идва, т.н. 'боза'. Това изискване можете да използвате, за да опишете, какво прави например птицата в клетката; какво прави преподавателя; какво правите вие и сучениците ви; можете да опишете действието на всеки, НО последователно и подредено.

Диалог, монолог
Тук, лично аз, ще помоля да няма импровизации, особено когато пишете какво съм казал АЗ. Аз ще пиша в началото на поста си какво съм казал, и вие искам да се придържате за думите ми. Можете да пишете как се заговаряте с някого или пък със самия себе си. Хах. Но направете нещо по-увлекателно и интересно, това също ще носи бонус точки.

Дължина
Това също е важен критерии, минумума му е петнадесет реда, които трябва да включват всичко, споменато по-горе, за да имате прекрасна оценка. Разбира се, ако напишете повече от минимума, няма да е голямо престъпление.

Идея
Ако сте се справили със всички критерии, както трябва, значи че сте достигнали около 25 точки, което ви изтрелва в изключителния, но последните 5 точки, които ще ви давам, ще са за оригиналност и идея на поста. Вие си преценвайте дали искате, но тези точки, могат да ви спасят.

Забележка: За непредадено домашно няма да отнемам точки от дома му, но ще искам да ми се предаде по Лс.

Забележка: Рецензии ще давам в дневника, под името ви, ще ги виждате всеки път, след като напишете рп; домашно. Ако някой иска да попита нещо, има тема, има Лс, да заповяда. Не отказвам помощ на никого.
Върнете се в началото Go down
http://www.secret-world.forumotion.net
Томас Дейтън
Министър на магията
Томас Дейтън


Брой мнения : 327

Дневник Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дневник   Дневник EmptyЧет Май 13, 2010 12:04 pm

Перфесона Долкинс, първи курс, грифиндорка
--
Правопис: Нямам забележки. - +5т.
Описателност: Добре. - +5т.
Дейстиве: Спрашила си се. -+5т.
Диалог, монолог: Не ми хареса много, то нямаше никакъв, но си била сама в часа, така че - +3т.
Дължина: Нямам забележки, добре е тя. - +5т.
Идея: Нищо. - +1т.
--
Надхвърлящ очакванията, +24т.


Мисля, че можеш много по-добре!
Върнете се в началото Go down
http://www.secret-world.forumotion.net
Томас Дейтън
Министър на магията
Томас Дейтън


Брой мнения : 327

Дневник Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дневник   Дневник EmptyЧет Май 13, 2010 12:19 pm

Сибил Ерисън, първи курс, слидеринка
--
Правопис: Нямам забележки. - +5т.
Описателност: Когато минаваш покрай нещо ти изобщо не го описваш... - +5т.
Дейстиве: Можеше и много по-добре. -+3т.
Диалог, монолог: То нямаяше такъв. Поне можеше да опишеш някакви мисли на героинията си? - +3т.
Дължина: Окей. - +4т.
Идея: Мии, ако има, аз не съм я схванал, защото не я видях. - 3т.
--
Надхвърлящ очакванията, +23т.


Мисля, че ако наблегнеш повече на описанията, всичко ще е по-добро. Когато, например, минаваш покрай коридора, можеш да описвая неща, които си видяла и да пишеш как изглеждат те... Да описваш детайли. Дано оправиш това.
Върнете се в началото Go down
http://www.secret-world.forumotion.net
Sponsored content





Дневник Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дневник   Дневник Empty

Върнете се в началото Go down
 
Дневник
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» ~ Дневник
» Дневник
» ..::Дневник::..
» Дневник
» Дневник

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Secret World :: Други :: Secret World :: Кабинетът по Трансфигурация-
Идете на: